Nükleer endüstriye ürün ve hizmet sağlayan uluslararası şirket temsilcilerinin katıldığı ‘İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi’ne Çukurova bölgesinin firmaları damgasını vurdu

Polyar Makina İstanbul Nükleer Zirvesi’nde

Polyar Makina İstanbul Nükleer Zirvesi’nde

 

Nükleer endüstriye ürün ve hizmet sağlayan uluslararası şirket temsilcilerinin katıldığı ‘İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi’ne Çukurova bölgesinin firmaları damgasını vurdu.

 

Adana, Mersin ve Hatay’dan birçok markanın katıldığı zirve hakkında görüşlerini açıklayan Polyar Makina Kurucu Ortaklarından Selim Özkan “Ülkemizde kurulacak nükleer santrallerde yerli sanayici payı oldukça yüksek. Bu projelerle yerli üreticinin kendisini gösterme zamanı geldi.Nükleer santral inşası için çalışan yabancı firmalar da yerli sanayicilerimizin ürettiği projeleri beğendiler. Kendimizden emin adımlarla ülkemiz için yapabileceğimizin en iyilerini yapmak, ekonomimizi canlandırmak için katıldığımız bu zirve fazlasıyla önem arz ediyor.” dedi.

 

KARALI: ‘HAZIRIZ’ MESAJI VERDİK

Nükleer Santraller Zirvesi’ne katılan Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkan Yardımcısı Fırat Karalı da bölge sanayicisinin sadece yatırıma yakınlık avantajı bulunmadığını, dünyanın her yerine kaliteli ve zamanında üretim gerçekleştiren sanayicilerin nükleer yatırım projesinden de iş alacağını söyledi. Makine öncelikli olmak üzere birçok sektörde bölge sanayisinin başta az beğenen Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapabilme başarısına sahip olduğunu belirten ADASO Başkan Yardımcısı Karalı, “Bu zirvede hazır olduğumuzu bir kez daha hissettirmiş olduk” diye konuştu.

 

Bir Cevap Yazın